Artykuły ze źródła: Renata Oljasz

Kamil Zubelewicz
Gospodarka

Kamil Zubelewicz z RPP: normalizacja polityki pieniężnej potrzebna możliwie szybko

Normalizacja polityki pieniężnej powinna nastąpić możliwie szybko, gdyż ceny rosną obecnie jeszcze szybciej, niż przewidywały to projekcje sprzed pandemii, wskazujące na poziom CPI powyżej środka celu banku centralnego w całym horyzoncie, ocenił członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Kamil Zubelewicz. Natomiast – jego zdaniem – jeśli normalizacja polityki pieniężnej opóźni się do przyszłego roku, to podwyżka stóp powinna być zdecydowana i jednorazowa.

CZYTAJ WIĘCEJ
Allegro
Bezgotówkowo

Allegro Biznes zapowiada nowe funkcjonalności w płatnościach odroczonych

Allegro planuje wprowadzenie we wrześniu nowych funkcjonalności w ramach działającej od pół roku usłudze płatności odroczonych w Allegro Biznes poinformowała ISBnews B2B financial services manager w Allegro Ewa Kraińska. To część przygotowań na „gorący okres” w handlu online w IV kw., w którym spółka ma nadzieję odnotować znaczący wzrost liczby sprzedawców korzystających z platformy B2B Allegro Biznes, jak i z płatności odroczonych. Obecnie płatności odroczone są dostępne w ponad 50 mln z 132 mln ofert z cennikami netto na Allegro Biznes.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze i wykres
Gospodarka

Łukasz Hardt z RPP: podwyższony poziom inflacji może utrzymać się przez dłuższy czas

Gdy sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać i w wyniku tego nastąpi otwarcie gospodarki, podwyższony poziom inflacji, postrzegany obecnie jako przejściowy, może się utrzymać przez dłuższy czas, ocenił członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Łukasz Hardt w rozmowie z ISBnews. Według niego, nałożą się na to wysokie oczekiwania inflacyjne, a brak reakcji RPP w tym roku niesie ryzyko utrwalenia się inflacji w okolicach 4%.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kamil Zubelewicz
Gospodarka

Kamil Zubelewicz z RPP: kolejne interwencje NBP możliwe, cel to systematyczne osłabianie złotego

Kolejne interwencje banku centralnego – lub inne działania zmierzające do osłabienia kursu złotego – są możliwe, choć systematyczne sztuczne osłabianie waluty sprzyja utrwalaniu się niekorzystnej struktury zatrudnienia w naszym kraju, ocenia członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Kamil Zubelewicz. Według niego, celem nie jest konkretny poziom kursu, a raczej jego systematyczne osłabianie.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1